Kniha o Marilynu Mansonovi s překlady jeho textů

Kniha o Marilynu Mansonovi s překlady jeho textů

Satanova komunita vydává svou druhou knihu, tentokrát o Marilynu Mansonovi a jeho tvorbě. Podstatnou částí knihy však bude také vysvětlování satanistické filozofie.

V českém prostředí byl odjakživa nedostatek literatury o Marilynu Mansonovi.

Ano, v češtině vyšla jeho autobiografie Dlouhá trnitá cesta z pekel, ale kromě toho existovalo pouze několik (ne moc kvalitních) děl, která byla vždy přeložena ze zahraničí. Dalším problémem, se kterým se všichni čeští (i slovenští) fanoušci setkávali, byl problém s překladem Mansonových textů. Jeho slova a myšlenky jsou složité a kryptické samy o sobě – natož, aby je člověk ještě musel překládat. Setkal jsem se mnohokrát s tím, že fanoušci Mansona neznali význam jeho textů. Stará alba (jako hlavní Triptych – Antikrist Superstar, Mechanical Animals a Holy Wood) byla široce dostupná pro svou symboliku, a také kvůli tomu, že se v minulosti o Mansona zajímalo větší množství lidí. Najít však nějaké relevantní informace k významu písní na albech Eat me, Drink me, High End of Low, Born Villain, Pale Emperor, Heaven Upside Down a We Are Chaos bylo nesmírně obtížné, ne-li takřka nemožné, a to i v anglickém prostředí. Manson byl zkrátká čím dál záhadnější, ačkoliv nadále používal náboženské symboly a koncepty, o kterých jsem četl v satanistických knihách. I proto jsem se rozhodl vydat tuto knihu – pro všechny věrné fanoušky, kteří milují jeho tvorbu, a třeba si i v poslední době lámou hlavu nad obviněními, které proti němu byly vzneseny. Tato kniha se ke všemu vyjadřuje, a vysvětluje to prizmatem Mansonova umění.

Kniha bude obsahovat tyto části:

  • Překlad 66 textů písní Marilyna Mansona
  • Výklad těchto textů a alb, ke kterým náleží
  • Přehled Mansonova života a toho, jak se jeho osobní život odráží na symbolice jeho alb
  • Několik kapitol, rozebírající a vysvětlující Mansonovu filozofii na několika příkladech
  • Text, ve kterém budou shrnuty informace o obviněních, vznesených vůči Marilynu Mansonovi, i s reflexí a (proti)argumentací
  • Spoustu zajímavých obrázků a grafik z Mansonovy tvorby
  • Celkem 250 stran a 100 obrázků