Slovo Allat

Slovo Allat

Je léto 2022, a vydáváme první tištěnou verzi Satanské bible 2.02. Tato kniha je výsledkem dlouhé práce a několika aktualizací. Její cíl byl ale jasný – shromáždit pro české a slovenské satanisty nejvýznamnější satanistické texty.

Jádro tvoří z mnoha důvodů Kniha Luciferova, tedy část Satanské bible od Antona Szandora LaVeye. Je to právě tato kniha, která vysvětluje základy satanistické filosofie tak, jak ji dnes chápeme. V Satanské bibli 2.02 ale najdete i texty, které LaVeyovy historicky předchází a slouží mu jako inspirace. Nietzsche, Feuerbach i Freud jsou tři významní myslitelé, jejichž stopy nacházíme v původní Satanské bibli.

Stejně významné jsou i texty, které přišly historicky až po Laveyově smrti, a tvoří různé variace či pokračování jeho díla. V Satanské bibli 2.02 najdete tři různé postmoderní verze satanských přikázání. Všechny z nich svým způsobem navazují na LaVeyovo Satanské devatero, ale rozvíjí ho vlastním směrem. Následně jsme zahrnuli také zástupce dvou nejprogresivnějších proudů v současném satanismu – environmentalismu a transhumanismu. 

Každá významnější část knihy a každý významnější autor mají vlastní úvodní slovo, podobné tomuto. Nebudete proto při čtení jednotlivých textů tolik ztraceni. Dejte si na čtení čas, některé ze starších satanistických textů jsou hluboké, a mohou vám v hlavě vytvořit spoustu otázek. Nechte si čas, abyste na ně našli patřičné odpovědi.

Při čtení věřte svým instinktům. Pokud vám nějaká část knihy (třeba konkrétní autor) nevyhovuje, přeskočte ho a vraťte se k němu později, s čerstvou myslí. Když vás něco zaujme, podtrhněte si to v knize (doporučujeme barevné fixy). Nedělejme z tohoto výtisku svatou modlu. Nejde o tu knihu, ale myšlenky v ní (a myšlenky v tobě).

Satanismus se neprojevuje jen filosofií, ale také uměním, a proto jsme tentokrát zahrnuli i několik básní, zvláště od českého autora z předválečného období, S.K. Neumanna. Neopomenuli jsme však ani Crowleyho Hymnus na Pana.

Věříme, že se vám četba této knihy bude líbit. Pokud ano, zvažte předprodej na naše chystané dílo Satan je trans (tématem bude gender, sexualita a satanismus).

Tým Allat

2 Odpovědi

  1. zoritoler imol napsal:

    Very interesting details you have observed, thanks for posting.

  2. data sydney napsal:

    There are some fascinating closing dates in this article however I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity however I’ll take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we wish more! Added to FeedBurner as properly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *