Bůh a gender je mrtvý

Bůh a gender je mrtvý

Genderová identita je identifikace člověka k maskulinitě, feminitě, kombinaci obou nebo k žádnému z genderů. Nutno poznamenat, že se nejedná o stejnou věc, jako je pohlaví přiřazené dítěti po narození, ačkoliv s ním může být genderová identita spjata.

I když velké množství lidí tvrdí, že nebinární /transgender identita je výstřelek moderní doby, ve skutečnosti se rozličné genderové identity vyskytovaly v průběhu celé historie lidstva.

Již v mezopotamské mytologii můžeme najít zmínky o lidech, kteří nebyli ani muži, ani ženami. Sumerské a akkadské desky z druhého tisíciletí před naším letopočtem obsahují popis, jak bohové tvoří takové lidi a jaké jim přidělují úlohy ve společnosti a dokonce zde pro ně můžeme najít různé názvy. Tahle skupina zahrnovala eunuchy, ženy, které nemohly mít děti, intersexuály, muže, kteří žili jako ženy, gaye, atd.

Jiným příkladem může být v roce 1477 Katherina Hetzeldofer, která se snažila* žít jako muž pomocí falusu připoutaného k tělu, používaném při sexu. Byla obviněna*, shledána* vinou a utopena*. Dalším je Ronaldino Ronchaia, který opustil* svou ženu a od doby, kdy měl* hlas, obličej chování a hruď jako ženy, na něj* lidé volali „Ronaldina“. Roku 1354 byl* však upálen v Benátkách.

Jen tak, aby se konzervy naštvaly 😀

Gender je spektrum, a proto je teoreticky nekonečný počet genderů. Každý z nás je jedinečný*jedinečná a všichni svoji genderovou identitu vnímáme jiným způsobem. Nikdo nemáme právo nadávat ostatním za to, jak se identifikují a to nejmenší, co můžeme udělat, je každého respektovat a oslovovat a brát tak, jak si dotyčná osoba přeje. Nikomu taková maličkost neublíží a naopak může ostatním pomoci, aby se cítili lépe.

Vřelé poděkování za pomoc s článkem patří:

https://www.facebook.com/ema.lorcaa

https://www.facebook.com/TakyTrans/

https://www.facebook.com/kissmygender/

Kristýna, vedoucí lidskoprávního týmu Satanovy komunity

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.